MeleMai

Maja Budzyńska
ASP Katowice

MeleMai to sposób na zachęcenie kobiet do stosowania termicznej metody antykoncepcji i wprowadzenie jej w XXI wiek. Jego celem jest poprawa jakości życia, zwłaszcza intymnego, kobiet i ich partnerów. Projekt składa się z kilku elementów. Pierwszy z nich to urządzenie, które łączy w sobie zabawkę erotyczną i termometr owulacyjny. Drugą częścią projektu jest aplikacja mobilna, która rejestruje pomiary podstawowej temperatury ciała wykonywane przez główne urządzenie. Celem aplikacji jest gromadzenie danych, a także umożliwienie użytkownikowi łatwego wprowadzania innych objawów. Ostatnim ważnym elementem konstrukcji jest etui ładujące. Umożliwia ono dyskretne przechowywanie urządzenia i podróżowanie z nim.

Seks zdecydowanie kojarzy się z posiadaniem dzieci. Możemy podzielić ludzi na tych, którzy chcą mieć dzieci, i tych, którzy tego nie chcą. Mój projekt jest poświęcony obu tym grupom. Główną grupą docelową są pary, które starają się o dziecko oraz kobiety, które poszukują zdrowej, rzetelnej i ekologicznej metody antykoncepcyjnej. MeleMai jest również przeznaczony dla kobiet, które chcą cieszyć się życiem seksualnym. Orgazmy zwiększają płodność i poprawiają samopoczucie kobiet. Pomaga w bólach głowy i skurczach menstruacyjnych. Masturbacja kobiet jest stygmatyzowana, a nie powinna być. Posiadanie zabawki pomaga kobietom poznać swoje ciało, potrzeby i granice. Kobietom trudniej jest osiągnąć orgazm, a bez tej wiedzy jest to prawie niemożliwe.

Projekt MeleMai dotyczy wielofunkcyjnego urządzenia, które wspomaga termiczną metodę antykoncepcji. Jego celem jest poprawa jakości życia, zwłaszcza intymnego, kobiet i ich partnerów. Działa na wielu poziomach. MeleMai pomaga kobietom odkryć, jak funkcjonuje ich ciało i co przynosi im przyjemność i radość. MeleMai ułatwia również określenie, kiedy kobieta jest płodna, a kiedy nie. Wiele par przez długi czas stara się o poczęcie dziecka. Dla nich seks może być stresujący i nudny. Może to mieć negatywny wpływ na płodność zarówno kobiety, jak i mężczyzny. MeleMai pomaga tym parom przewidzieć, kiedy kobieta będzie płodna. Może także wnieść do sypialni radość i pikanterię oraz sprawić, że seks stanie się mniej powtarzalny.

Erotyczny charakter projektu jest zamierzony. Zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, par i singli seks jest bardzo ważną częścią życia. Sprawia ludziom radość, zbliża ich do siebie, jest sposobem na budowanie trwałych więzi międzyludzkich i ma dobry wpływ na ludzką psychikę. Ten projekt to mój sposób, aby dać potencjalnym użytkownikom nowy sposób na wzmocnienie partnerstwa i zaangażowania. Mój projekt pomaga kobiecie poznać własne ciało, co może przyczynić się do lepszej komunikacji między partnerami.

Większość metod antykoncepcji, którymi dysponujemy obecnie, nie jest idealna. Wiele kobiet na pewnym etapie swojego życia stosuje hormonalne metody zapobiegania ciąży. Może to być szkodliwe dla ich zdrowia i samopoczucia. Nie jest też ekologiczna ze względu na odpady, jakie powstają w pudełkach i blistrach po tabletkach. Często używane prezerwatywy są również szkodliwe dla środowiska. Termiczna metoda antykoncepcji jest trudna w użyciu, ale MeleMai sprawia, że staje się ona o wiele łatwiejsza. Zachęcając kobiety do stosowania naturalnych metod antykoncepcji, mój projekt przyczynia się do ochrony środowiska i poprawy ogólnego samopoczucia kobiet.

Maja Budzyńska