Rozwijanie kreatywności rodziców i dzieci

Nicola Michańków
PL, ASP w Krakowie

Opis pracy

Autorka zauważyła, że rodzice często odczuwają zmęczenie i brak im czasu na zabawę ze swoimi dziećmi. Popularnym sposobem na przykucie uwagi dziecka jest smartfon, który u najmłodszych negatywnie wpływa na motorykę małą, kreatywność i relację rodzic – dziecko.

Autorka skoncentrowała się na zrozumieniu grupy docelowej i roli kreatywności na różnych etapach życia. Badała pozytywne i negatywne czynniki wpływające na rozwój dziecka. Wywiady z rodzicami odsłoniły ich codzienne wyzwania, co pomogło autorce doprecyzować temat projektu. Opracowała listę gier i zabaw, projektując wszystkie elementy karty, w tym listę korzyści, jakie daje każda z aktywności, m.in. rozwijanie zdolności motorycznych i cierpliwości.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do zapracowanych rodziców lub osób poszukujących pomysłów na przyjemne spędzenie czasu. Aktywności przeznaczone są dla dzieci w wieku 5–6 lat, bo to właśnie wtedy należy zwrócić szczególną uwagę na rozwijanie kreatywności i zachowań twórczych.

Oprogramowanie: Affinity Designer, Affinity Publisher.

Nicola Michańków