Michał Kopaniszyn (PL)

Michał Kopaniszyn (PL)

Ponad dwie dekady w kręgu filmu i nowych mediów, a ja wciąż próbuję znaleźć przycisk „skip intro” w tym niekończącym się filmie życia.

To, co zaczęło się na wydziale Wzornictwa Przemysłowego na Katowickiej ASP, szybko przerodziło się w fascynację narracją filmową i sztuką przekazywania emocji przez obiektyw kamery. Zamiast projektować przedmioty, zacząłem projektować historie, chwytając za kamerę. W roli wykładowcy na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach starałem się przekazać ludziom wiedzę w bezpośredni sposób, wspierając ich praktyką pracy w multimediach “jak się to robi” zamiast używać 1000 słów.

Teraz, jako współzałożyciel Kopaniszyn Studio, wraz z żoną kontynuujemy pracę w branży filmowej łącząc sztukę i technologię. W trakcie naszej kariery zrealizowaliśmy wiele projektów wizualno-społecznych, w tym mappingi, wizualizacje na wodzie, street art czy warsztaty dla dzieci. Jako filmowiec, operator i montażysta, czuję się jak alchemik kreatywności, zamieniający pomysły w emocje na ekranie. Klienci cenią moje zaangażowanie, ale dla mnie to więcej niż praca – to poszukiwanie głębszego znaczenia w każdym kadrze, każdej scenie, jakby każdy obraz tworzył to kim jestem. Jestem osobą, która świetnie czuje się w pracy jako filmowiec, operator i montażysta filmowy. Mam zdolność do prowadzenia ludzi przez cały proces rozwoju projektu. Uwielbiam doświadczać twórczej wymiany z wykorzystaniem najnowszych technologii i doprawiam ją artystycznym smakiem.