Agata Korzeńska

Agata Korzeńska

Kuratorka Międzynarodowego studenckiego konkursu projektowego AGRAFA’22, odpowiedzialna za merytoryczną część konkursu oraz organizację Young AGRAFA’22, pełni funkcję kuratorki konkursu od 2017 roku.

Projektantka, współwłaścicielka studia projektowego Idee, absolwentka katowickiej ASP. W Katedrze Projektowania Graficznego współprowadzi zajęcia z Grafiki Edytorskiej i Pracowni Informacji Wizualnej. Zajmuje się grafiką edytorską i identyfikacją wizualną. Współautorka logo Policji, logo „Design Silesia”, marki „A to dobre!”, identyfikacji wizualnej sieci Drogerii Natura i projektów książek prawniczych dla Wydawnictwa Od.Nowa. Pomysłodawczyni i autorka projektu poradnika „Prawo autorskie dla projektantów”. Laureatka konkursów „Śląska Rzecz”, ED-Awards  i „Najpiękniejszej Książki Roku”. Jurorka w międzynarodowym przeglądzie prac dyplomowych Graduation Projects i Projekcie Roku STGU. 

https://asp.katowice.pl/uczelnia/nauczyciele-akademiccy/agata-korzenska.html

Beyond dla mnie to…
Beyond to coś co czyni aktywność projektową znośną:) To moment kiedy patrzysz poza wytyczne, schematy i briefy, wychodzisz ze swojej roli, zmieniasz perspektywę. To projekt, który krystalizuje się, kiedy odwracasz się od komputera, żeby wyjrzeć przez okno. Albo idziesz pobiegać. Wychodzisz „poza”, żeby lepiej wrócić do „w”.